Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 15-06-2024, 21:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-06-2009, 23:16 
Offline

Rejestracja: 21-09-2006, 12:35
Posty: 432
Lokalizacja: Wisła
W środę, gdy odwoziłem córkę do szkoły doszedł mnie z tyłu odgłos podobny do dźwięku wydawanego przez naciąganą strunę. Narastał może z parę sekund a potem było głośne "brzdęg". Natychmiast zatrzymałem się, wysiadłem z auta, ale nie stwierdziwszy niczego dziwnego w wyglądzie podwozia, wsiadłem i chciałem kontynuować jazdę, a tu koło, bądź koła zaczęły turkotać podczas toczenia. Jadąc bardzo powoli dotarłem do pobliskiej szkoły i wysadziłem córkę.

Gdy chciałem wycofać z parkingu, auto przejechało kilkadziesiąt centymetrów do tyłu i stanęło jak wryte. No cóż, ruszyłem do przodu, zrobiłem duże koło wjeżdżając po drodze na krawężnik i powolutku cały czas "turkotając" wróciłem do domu. Skontaktowałem się z najbliższym w okolicy gdzie pracuję serwisem Suzuki i umówiłem się na 13:45 następnego dnia. Zaraz potem zgłosiłem w Car Assistance awarię i poprosiłem o lawetę na dzień następny, aby dostarczyć auto do serwisu bez konieczności jazdy.

W czwartek pan z pomocy drogowej zjawił się na miejscu, wciągnął Ignaca i pojechaliśmy do Krakowa, gdzie wiedząc o problemach z cofaniem delikatnie (w porównaniu do tego, co potem następowało) zsunął auto na parkingu pod serwisem.

Co było potem, opiszę w części "Oceniamy warsztaty" po zakończeniu naprawy, gdzieś w przyszłym tygodniu. Na razie tylko, uprzedzę relację krótkim wstępem, że zawiniła pęknięta sprężyna (drut o średnicy 6 mm) w tylnym kole. Ma ona na celu "przyciąganie do siebie" szczęk hamulcowych po zakończeniu hamowanie, gdy spadające w układzie hamulcowym ciśnienie, nie wypycha już z cylinderka hamulcowego tłoczków, które rozpierają szczęki.

P.S.
Oj, coraz bardziej jestem przekonany, że ten mój egzemplarz był robiony w poniedziałek, po hucznie obchodzonych przez cały weekend "Dniach Esztergoma". :(


Ostatnio zmieniony 27-11-2012, 16:26 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 05-06-2009, 08:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12260
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
"Andżelce pękła sprężynka"
No, nie :szok: Taka gruba :?

Dobrze, że nic się nie stało. To uszkodzenie mechaniczne, czy wada materiału :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-06-2009, 08:33 
Offline

Rejestracja: 21-09-2006, 12:35
Posty: 432
Lokalizacja: Wisła
Uszkodzenie mechaniczne mogło mieć miejsce tylko w następstwie samodzielnego wysunięcia się sprężyny z mocowania, bo wtedy mogła zahaczyć o kręcący się bęben hamulcowy. Innej opcji nie ma, bo tylne hamulce nie były wcześniej rozbierane.

Wada materiału? Trochę dużo tych wad materiału, jak na jeden egzemplarz - wałek w skrzynce rozdzielczej i tuleja w mechanizmie różnicowym.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-06-2009, 08:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12260
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Sebastian pisze:
Wada materiału? Trochę dużo tych wad materiału, jak na jeden egzemplarz - wałek w skrzynce rozdzielczej i tuleja w mechanizmie różnicowym.

Hmm... albo Suzuki, albo nic (=idziesz pieszo) :|
No me gustas :(


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]