Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-06-2024, 20:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-04-2010, 10:05 
Offline

Rejestracja: 05-04-2010, 09:33
Posty: 3
Witam, mam pytanie odnośnie mojej Vitary 1.6 8V cabrio(1991). Podczas jazdy przy otwartych oknach, z założonym dachem, w temperaturach ok. powyżej 10 stopni ( zresztą nie jeżdżę zimą z otwartymi oknami ;) ) gdy zdejmę nogę z gazu, w kabinie zaczyna się intensywnie czuć spaliny. Auto jest na biegu (np. podczas wchodzenia w zakręt, dojeżdżanie do skrzyżowania) ale ze zdjętą nogą z gazu.. I praktycznie tylko w tym momencie zapach jest tak intensywny. Jest to o tyle uciążliwe, że właściwie odbiera przyjemność jazdy w cieplejsze dni. Zapach ten wpada do kabiny również gdy okna są zamknięte a uchylę dach. Nie wiem bo nie testowałam jeszcze jazdy ze zdjętym dachem, jak wygląda wtedy sytuacja z tym zapachem spalin. Zaznaczę, że zapięcię na plandece sprawdzałam i na tyle, na ile można je uznać za "szczelnie zamknięte", jest zamknięte tzn. ekspresy pozapinane, dół przysznurowany do klapy. Nie mam pojęcia o co chodzi, wygląda na to że przy otwartych oknach, czy dachu spaliny są jakby "zasysane" do środka. Dodam, że wydech jest tam gdzie powinien być (tak mi przynajmniej podpowiada kobieca intuicja oraz obserwacja innych aut ;) Czy ktoś miał podobny problem i co z tym zrobił? Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-04-2010, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-03-2010, 23:02
Posty: 149
podjedź na kanał do jakiegos mechaniora żeby sprawdził układ wydechowy czy jest w dobrym stanie napewno, a jak otwierasz okno to puść nadmuch do kabiny, połączenia dachu napewno można jakoś uszczelnić- niemam dościadczenia w tym temacie,nigdy niemiałem "kabrioleta":) może podklejenie połączeń uszczelkami pomoze


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-04-2010, 08:01 
Offline

Rejestracja: 05-04-2010, 14:03
Posty: 6
Lokalizacja: Szczecin
Witam
Zgadzam się z kolegą, najlepiej sprawdzić szczelność układu wydechowego.
Mam Vitarę kabrio, jeżdżę w sumie od niedawna ale spalin wewnątrz nie czuć wcale. Poprzedni właściciel wymieniał tłumiki, na biegu jałowym nawet nie słyszę specjalnie silnika więc układ na pewno jest szczelny i właściwie działający. Może warto jechać też na stację diagnostyczną żeby sprawdzili emisję spalin?
Pozdrawiam

_________________
Darek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]