Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-05-2024, 06:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: przechył GV I
Post: 28-02-2011, 21:06 
Offline

Rejestracja: 20-02-2011, 20:49
Posty: 5
Witam serdecznie. Miesiąc temu kupiłem GV I 2.0 Hdi109km. Wcześniej miałem vitare '91 i przerdzewiała na wylot mimo że dbałem. Przed zakupem byłem u diagnosty i wszystko było ok: amory, zbieżność ogólnie ok. Jakos niedawno zauważyłem lekki przechył na prawy przód. Najpierw myślałem, że krzywo stoi, potem, że sprężyna siadła, ale po wymianie na nowe nic sie nie zmieniło. Obawiam sie, że mam auto po dzwonie. Rama wygląda na nieruszaną, ale dziś dopatrzyłem sie,że spawy na prawym kielichu mocowania sprężyny są inne niż na lewym. Macie jakieś rady? Auto siedzi jakieś 2 cm na prawy przód.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2011, 15:38 
Offline

Rejestracja: 08-11-2010, 15:08
Posty: 333
Jezeli spawy nie sa orginalne, no to faktycznie od tego moze krzywo stac.
Ale wystarczy ze zmierzysz polozenie kielicha od dolu ramy, albo postawisz auto na kobylkach w roznych punktach podparcia i Ci wyjdzie gdzie jest krzywo.
Jak mozesz, to pokaz foty tych spawow.
Amortyzatory, tuleje, sprezyny - powodow eksploatacyjnych moze byc duzo.
Moja tez stala krzywo, jakies 2cm prawy tyl. Wymienilem amortyzatory, zamienilem miejscami sprezyny - bylo to samo. Pojezdzilem jakies 2 miesiace i obecnie ustawila sie prosto (ale za to zabiłem tuleje met-gum w zawieszeniu :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-03-2011, 15:20 
Offline

Rejestracja: 20-02-2011, 20:49
Posty: 5
Problem rozwiązany i znowu mogę sie cieszyć świetnym autem.
Wcześniej ktoś nieżle namieszał w zawieszeniu. Prawie każda sprężyna miała inną twardość. Pojechałem do kowala, pomierzył, skuł na nowo sprężyna na zadaną wysokość i gra. Nawet wyszła troszkę wyższa niż oczekiwałem, ale dla leśnika to nawet lepiej. Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]