Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 06-05-2024, 08:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-08-2011, 08:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-04-2011, 11:49
Posty: 33
Lokalizacja: B-B
Witam. Wczoraj zauważyłem, że moja suzi gdy stoi na nierównym parkingu i nacisnę hamulec zapala kontrolkę ostrzegawczą czerwoną (!). Czasem ta kontrolka zapala się sama gdy np wchodzę szybciej w zakręt. Sprawdziłem - płynu hamulcowego jest tak na granicy minimum.
I teraz moje pytanie - czy jest jakaś inna przyczyna ubywania płynu hamulcowego prócz wycieku? Czy on np paruje albo się zużywa i dlatego go ubywa ? Czy mam szukać wycieku ? - jeżeli tak o gdzie.
Hamulce to poważna sprawa :/


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-08-2011, 16:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Obnizenie poziomu plynu hamulcowego w zbiorniczku nie musi automatycznie wskazywac na jego wyciek.
W miare zuzywania sie klockow hamulcowych poziom plynu w zbiorniczku bedzie sie rowniez obnizal, aczkolwiek jego ilosc w ukladzie hamulcowym
nie ulegnie zmianie. Tloczki musza sie po prostu dalej wysunac aby zapewnic hamowanie kola, wiec ten "brakujacy" plyn bedzie sie znajdowal w cylinderkach hamulcowch.

Plyn w zasadzie nie paruje, przynajmniej w zauwazalnym stopniu, a jego zuzycie polega na wchlanianiu wilgoci z powietrza, wiec teoretycznie
w miare jego zuzywania powinno go nawet przybywac.
Naturalnie jez to rowniez niezauwazalne, gdyz juz przy ok. 4% zawartosci wody nie nadaje sie do dalszej bezpiecznej eksploatacji.

Jezeli klocki hamulcowe nie sa jeszcze kompletnie zuzyte, mozna uzupelnic nieco plynu w zbiorniczku, ale nie nalezy dolewac do poziomu maksymalnego, gdyz
po wymianie klockow tloczki hamulcowe musza wejsc znow glebiej w cylinderki i plyn zostanie cofniety do zbiorniczka powodujac jego przelanie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-08-2011, 17:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Dolej trochę i obserwuj. U mnie też kontrolka kiedyś migała, dolałem i spokój.


Na górę
Post: 21-08-2011, 17:47 
Offline

Rejestracja: 31-03-2011, 19:06
Posty: 7
Witam
posiadam Suzuki Vitarę 1.6 w wersji hardtop, z 1993 r, podczas skretu w lewo zapala się lampka kontrolna, wycieka mi płyn hamulcowy. Po sprawdzeniu skąd proszę o informacje co z tym zrobic i jaki byłby koszt naprawy orientacyjny. Rurkami którymi biegnie płyn hamulcowy na wysokości tylniego koła lewego wchodzi do korektora siły hamowania. Tam są dwie rurki i taka wajcha na sprężynie. Mam wrażenie ze z tej wajchy cieknie i kapie na mocowanie rurek do korektora. Czy muszę wymienić caly korektor, czy wymienić tłoczki które podobno są w środku? Czy mogę to zrobić samemu?
Proszę o pomoc kto się na tym zna.
Ps.
Pod maską mam 2 duże bezpieczniki tzw. kubełkowe. Czy tam powinno byc ich więcej. Jest miejsca na cztery. Nigdzie w zadnym sklepie nie mogę ich dostać. Gdzie mogę je kupić aby mieć zapas?
Dziękuje


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-08-2011, 20:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-04-2011, 11:49
Posty: 33
Lokalizacja: B-B
Dolałem i spokój jak na razie - kontrolka przestała się pokazywać. Pojeżdżę kilka dni i sprawdzę czy ubywa.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-08-2011, 20:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
koniecznie sprawdz jakość twoich klocków hamulcowych


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]