Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 02-05-2024, 19:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-02-2012, 21:51 
Offline

Rejestracja: 02-02-2012, 19:56
Posty: 6
Lokalizacja: JAWORZNO
WITAM. MAM PROBLEM Z SILNIKIEM. PO PRZEJECHANIU 40 TYS. W TYM 10 NA GAZIE POJAWIŁ SIĘ BLĄD SILNIKA MÓWIĄCY O USZKODZENIU CZUJNIKA POŁOŻENIA WAŁKA ROZRZĄDU. PO WYMIANIE TEGO CZUJNIKA, ŚWIEC ITD. PROBLEM POZOSTAJE. FACHOWCY STWIERDZILI, ŻE COŚ NIE TAK JEST Z ROZRZĄDEM ( TZN. ŁAŃCUCH LUB NAPINACZE ŁAŃCUCHA). PROŚBA WILEKA CZY MIAŁ KTOŚ MOŻE PODOBNY PROBLEM Z TYM SAMOCHODEM


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-02-2012, 13:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Po pierwsze to wyłącz Caps Lock, bo oczy bolą.

Po drugie zmień mechaników. ;)

Stwierdzili, że coś jest nie tak z rozrządem ale nie wiedzą co?


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-02-2012, 13:40 
Offline

Rejestracja: 02-02-2012, 19:56
Posty: 6
Lokalizacja: JAWORZNO
Witam
Wyczytałem na forum amerykańskim, że w tym silniku był fabryczny problem z łańcuchem, który ponoć się rozciągał i przeskakiwał. W stanach wymieniali to w ramach gwarancji. Mój mechanik wykluczył jedynie usterkę elektroniczną, twierdząc że jest to uszkodzenie mechaniczne. Serwis główny w Warszawie stwierdził, że mi nie pomoże, ponieważ nie posiada dokumentacji do tego samochodu ( jedynie mogą zamówić mi części czyli cały kompletny rozrząd - koszt 6,5 tys.). Natomiast serwis w Dąbrowie Górniczej, powiedział żebym podjechał to zobaczą jak wygląda w ogóle ten samochód, bo jeszcze go nie widzieli.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-02-2012, 17:13 
Offline

Rejestracja: 05-12-2011, 20:20
Posty: 33
to coś dziwnego ci powiedzieli bo łąnuch z zasady nie jest drogi, poszukaj lepiej innego mechanika
u mnie w Poznaniu mam dwa warsztaty i każdy z nich potrafi naprawić wszelkie problemy z tym autem.

naprawili mi skrzynie biegów , itp żadnych problemów poki co nie ma


daj znać to dam namiary


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-02-2012, 09:48 
Offline

Rejestracja: 02-02-2012, 19:56
Posty: 6
Lokalizacja: JAWORZNO
Witam
Dzięki za zainteresowanie problemem i poproszę o namiary na ten serwis (co prawda jestem ze śląska, ale może chociaż doradzą co robić lub mieli podobny problem z tym silnikiem). Serwis twierdzi, że rozrząd musi tyle kosztować ponieważ tam są aż 3 łańcuchy, kilka napinaczy, ślizgi do tego oraz uszczelki do napinaczy, w sumie 13 pozycji na liście :( . jednym słowem masakra. Byłem już u 3 mechaników, którzy w końcu wykluczyli usterkę elektroniczna, twierdząc że jest to usterka mechaniczna. Silnik ogólnie działa, jedynie nie uzyskuje pełnej mocy, jest po prostu mulasty i świeci błąd silnika. Orientowałem się jeszcze w jednej firmie z Rzeszowa, która sprowadza części ze stanów i tam załatwią komplet za 4 tys. Przy okazji dwiedziałem się, że w zeszłym roku Pan zściągnął już kilka takich rozrządów, twierdzac że to jest wada tych silników. Stąd moje pytanie czy miał ktoś już podobny problem??


Na górę
 Tytuł: łańcuch
Post: 05-02-2012, 12:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Witam

W 2008 silnik ten przeszedł modyfikacje - inny łańcuch i podobno napinacz, w modelach 2007 dochodzi do poluzowania łańcucha zwykle "tylnej" głowicy. Zestaw w serwisie faktycznie kosztuje okolo 6500zł, choć można zaryzykować i wymienić łańcuch główny + ten z głowicy, na której zachodzi do błędu korelacji - bo domyślam się, że o taki błąd chodzi. Poluzowanie może niestety nastąpić także gdy zetrą się ślizgi ewentualnie ktoś zaniedbał wymianę oleju i napinacze nie pracują jak należy..

Dziwi mnie diagnostyka przez wymianę czujnika - są tam 4 identyczne czujniki i każdy ma swój kod błędu - wystarczyło przełożyć z innej głowicy jeśli "błąd" przeszedł by na drugą głowicę wtedy dopiero zmienia się czujnik! To tylko 2śrubki !

łańcuchy da się wymienić " w aucie" bez wyciągania silnika. Z łańcuchami z usa róznie bywa - mogą to być te przed modyfikacją.. ale też mogą być to z GM np z tamtejszejszego Antara/Saturn i jak najbardziej będą OK a dużo tańsze.

pozdrawiam Adrian


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2012, 13:08 
Offline

Rejestracja: 02-02-2012, 19:56
Posty: 6
Lokalizacja: JAWORZNO
Witam
Mam pytanie? Czy w tym silnikiu należy regulować zawory wydechowe co 30 tyś. km??


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]