Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-06-2024, 17:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-05-2012, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-05-2012, 17:06
Posty: 7
Lokalizacja: POLSKA
Suzuki: GV I 2,0 16V
Witam wszystkich. Jestem tu nowy to mój pierwszy, ale nie ostatni post:)
Prawie rok temu zakupiłem vitarkę long 97 rok z końca grudnia wersja I. To moja pierwsza terenówka i zakupiłem ją po miesięcznym wertowaniu internetu i padło na suzi.
Byłem po nią osobiście w utrechcie-holandia- ( nie wiem jak się pisze:) ).
Po zakupie wymieniłem rozrząd, oleje i wszystkie płyny. Resztę postanowiłem, że zrobie po roku- zobaczę jak się będzie spisywała i czy warto w "to" topić kasę.
Minął prawie rok i teraz wymieniłem to co bolało suzi zaraz po zakupie, a mianowicie było to min. sprzęgło... i teraz zaczęły sie cyrki !!!
klocki hamulcowe były dostępne od ręki, tarcze hamulcowe jak najbardziej- dzień czekałem i przyszły, tarcza sprzęgła bez problemu, łożysko oporowe- do wyboru do koloru. I masakra rozegrała się przy poszukiwaniu KOŁA DWUMASOWEGO- bo pada mi- przy odpalaniu i gaszeniu "rzuca" silnikiem.
Żadna, powtarzam Żadna firma w Polsce i nie tylko, nie robi zamienników- tylko serwis- to słyszałem w kilkunastu sklepach auto części- dzwonie do serwisu i szok- cena jedyne 10890 PLN ( dziesięć tysięcy osiemset dziewięćdziesiąt zł polskich ) !!!!!!!!!!!!!!!! pan powtórzył mi dwa razy bo mnie zamurowało...
Można używkę zakupić na alledrogo ale nie wiem czy będzie pasowała, a po drugie w jakim jest stanie. Kupię gówno w rozpadzie jak moje i tylko mechanik będzie się cieszył, że co chwilę skrzynie wyjmuje i kasę liczy... Bardzo proszę pomóżcie !!! - słyszałem, że regenerują gdzieś koła dwumasowe- czy może ktoś z was cosik takiego robił ??? Jest to dobry pomysł, żeby się w to bawić??? Czy macie może jakieś miejsca gdzie można zakupić pewny towar, a nie na allegro??? Ja na swoim dwumasie w vitarce długo nie zalete...


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-05-2012, 08:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-12-2010, 19:35
Posty: 541
Lokalizacja: Nowy Sącz
Suzuki: SX4 1.6 120KM
a jest tam wogóle koło dwumasowe ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-05-2012, 10:51 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Jest bodaj w Kielcach firma regenerująca sprzęgła - w tym dwumasowe... wiem, ze robią to porządnie, bo znajomy tam ratował jakiegoś nietypa...
może to ta firma: http://www.youtube.com/watch?v=_gBrM3TL9iU :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-05-2012, 12:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-05-2012, 17:06
Posty: 7
Lokalizacja: POLSKA
Suzuki: GV I 2,0 16V
kolego Jaczek - no niestety jest dwumas cholerny.
zaglądnąłem na tą strone youtube i już komentują, że po regeneracji gorzej niż przed i tego właśnie się boję, że spieprzą...
Musi być jakieś wyjście...
Mam silnik mazdy- może do mazdy szukać??? Nie mam już pomysła co tu dalej robić...


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-05-2012, 14:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Różnica w cenie tak duza, ze chyba nie ma co się zastanawiać.
To ich strona.
http://www.kolo-dwumasowe.pl/?gclid=CKH ... 3wodlU6LoA


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-05-2012, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-01-2011, 22:58
Posty: 301
Lokalizacja: Kielce
Kto by pomyślał, że w Kielcach takie sprytne chłopaki :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-05-2012, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-05-2012, 17:06
Posty: 7
Lokalizacja: POLSKA
Suzuki: GV I 2,0 16V
jestem taki typ człowieka, że nie popuszczę...
jutro do nich zadzwonię i spytam jaka cena za regenerację.
PLAN II.Mam dojście do człowieka- brat rodzony kolegi- który mieszka i pracuje w japoni :) jutro też się z nim skontaktuję podam mu dokładny numer koła dwumasowego- mam nadzieję, że w serwisie mi powiedzą symbolami itd itp. Jestem cholernie ciekawy jakie ceny mają te ryżojady. Obawiam się tylko kosztu ewentualnej przesyłki i cła. Jak tylko będę wiedział ile to kosztuje u skośnookich to dam znać. Wychodzę z założenia, że u nich suzuki vitara to tak jak u nas fiat- nieważne jaki bo części do tego badziewu jest w cholere. I będę wiedział ile te je..b..ane serwisy zarabiają na nas. Aż nie mogę się doczekać... Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2012, 07:45 
Offline

Rejestracja: 02-06-2009, 09:12
Posty: 37
Lokalizacja: błonie
A czy napewno jest tam dwumasa?


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2012, 11:06 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Regeneracja koła dwumasowego to nie jest generalnie technologia rakietowa i zasadniczo ciężko to zrobić nieumiejętnie, mając ciut doświadczenia zatem sądzę, że te posty in minus to raczej jakaś konkurencja :szalony:

Co do Japonii - nie radzę: moja siostra mieszkała tam 3 lata na kontrakcie i ceny tam generalnie nie sa bardzo konkurencyjne natomiast za przesyłkę zapłacisz drugie tyle :idea:


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-05-2012, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-05-2012, 17:06
Posty: 7
Lokalizacja: POLSKA
Suzuki: GV I 2,0 16V
A więc co następuje... u ryżojadów koszt dwumasa oryginalnego to koszt 4500 zł na nasze + ok 1500 zł przesyłka.
A to już nie 11.000 tysięcy jak w naszych salunach krzyczą :), ale to i tak zbyt wiele... :(
A koło dwumasowe coraz bardziej daje znać o sobie... Więc pewnie na początek zaryzykuję używkę bo widzę, że nic mądrego nie da się spłodzić... VITARA - TAK. Ale już nigdy więcej w ropolu...


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-05-2012, 05:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2007, 21:03
Posty: 533
Lokalizacja: OTWOCK/WARSZAWA
Używka bee, wyjdzie na to samo (cenowo ) co regeneracja, a tam trochę gwarancji jest.

Zgadzam się w 100% ale jako moder muszę Ci zalecić TĘ LEKTURĘ, która zapewne Ci umknęła :szalony: - bluedog


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]