Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 02-05-2024, 09:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-03-2024, 09:05 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 32
Witam Was serdecznie,

we wtorek wybieram się do ASO, na przegląd po 10 latach. Auto to wersja z dachem panoramicznym, ksenony, silnik 1,6 benzyna, Allgrip, manual. Jestem posiadaczem samochodu od 2019 roku, na bieżąco wymieniam olej, robię naprawy (hamulce, wymiana akumulatora, drobne pierdółki).

Jako, że żona bardzo lubi to auto, chcemy użytkować je dalej, stąd pomysł na gruntowny przegląd w ASO - jedziemy we wtorek do Rzeszowa. Czy moglibyście podpowiedzieć na to zwrócić uwagę, co im zasugerować więcej? Wydam pewnie parę groszy, dlatego jeśli to możliwe, chciałbym "szczęściu pomóc", jak to mówią. Nie robię co roku u nich przeglądów, jeżdżę tam drugim autem, które jest na gwarancji.

Dziękuję Wam z góry i życzę Wesołych Świąt i dużo zdrowia i pogody ducha.


Na górę
Post: 30-03-2024, 09:43 
Offline

Rejestracja: 22-07-2023, 08:22
Posty: 9
Suzuki: SX4 s cross 1.4 129
Uważaj żeby cię nie
Naciągneli na koszty bo przy mnie chcieli gościa skroić na 2 tys
Za wymianę tarcze i klocki
Przód co można zrobić za 500 -700 Zeta


Na górę
Post: 30-03-2024, 10:06 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 32
Hamulce zrobione. I nie była to tania impreza. Ale zrobiłem to w Sanoku. S Cross hamuje lepiej niż 3-letnia Vitara. Wymieniłem też profilaktycznie świece. Odkąd go kupiłem coś mi czasem stuka w zawieszeniu/ liczę że tu może pomogą.


Na górę
Post: 30-03-2024, 12:02 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
Oczywiście Twoja kasa, Twoja decyzja ale dokładnie to samo sprawdzą Ci u każdego dobrego mechanika za znacznie mniejsze pieniądze. To jest prosty samochód, jeździ tego dużo, ASO nie ma żadnej magicznej wiedzy w tym temacie. Lepiej wyjdziesz wymieniając za różnicę ceny w przeglądzie wszystkie oleje w skrzyni i napędach.

No, ale wiadomo skoro wolisz i pewniej czujesz się sprawdzając w ASO to sprawdź w ASO. Co do tego co sprawdzić to przecież oni już wiedzą co sprawdzać na takim pełnym przeglądzie i powinni wiedzieć co się psuje/zużywa po takim czasie, skoro stuka Ci coś w zawieszeniu to powiedz żeby znaleźli co stuka Ci w zawieszeniu.


Na górę
Post: 30-03-2024, 13:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1584
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Do szukania usterek ASO nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie znam Twojego ASO, ale w wielu są po prostu osoby znające się na wymianie części na nowe, a nie szukaniu usterek. Wymienią Ci pół auta i dalej będzie stukało. Doświadczony mechanik, optymalnie taki specjalizujący się w suzuki, dużo więcej będzie w stanie powiedzieć. Jeśli nie masz nietypowych błędów w elektronice, a auto generalnie jeździ, to dobry mechanik wystarczy.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 31-03-2024, 21:09 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 32
ASO to Rzeszów - Jakubowscy. Jeżdzę tam od 6 lat. Mam o nich dobre zdanie. Liczę na nich. Ludzie z Serwisu (Kadra) są ci sami od lat. Mechaników nie znam.

Jestem dobrej myśli.

Dam Wam znać.

Michał


Na górę
Post: 31-03-2024, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
ASO Jakubowscy Rzeszów - korzystam z ich usług od 2007, wszystko zawsze na najwyższym poziomie.
Od lat w większości Ci sami ludzie, wliczając mechaników.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 11-04-2024, 14:16 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 32
Byłem, zrobili i wróciłem.

Jak zwykle, fachowo i porządnie.

Auto w porządku, przeglądnęli wzdłuż i wszerz, ale skusili mnie na duży przegląd klimatyzacji z dobiciem czynnika i się zrobiło ponad 2000.

Poza tym wymienili olej, filtry, płyn hamulcowy, ustawili geometrię kół - 4 godzinki zeszło...

Co do stuków, potwierdzili to co u mnie, jakiś element w zawieszeniu, być może w amortyzatorze, jest to nieistotne bo nie zagraża w codziennym użytkowaniu.

Także stuka od lat i będzie stukać (może jak będzie trzeba zmienić których amortyzator - skończy się).

Pozdrawiam

Michał


Na górę
Post: 11-04-2024, 16:50 
Offline

Rejestracja: 16-07-2019, 20:38
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: S-Cross 1.0
Ale jesteś pewny, że to wszystko zrobili? Widziałeś i sprawdzałeś? Bo mam z ASO jak najgorsze doświadczenia. Sprawdzałaś jak wygląda olej po "wymianie", może masz pieknie wymyty filtr oleju i wygląda jak nowy, wydmuchany sprężonym powietrzem filtr powietrza itd. Zaufanie do ASO proszenie się o kłopoty.


Na górę
Post: 11-04-2024, 17:45 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
michasp pisze:
Byłem, zrobili i wróciłem.

Jak zwykle, fachowo i porządnie.

Auto w porządku, przeglądnęli wzdłuż i wszerz, ale skusili mnie na duży przegląd klimatyzacji z dobiciem czynnika i się zrobiło ponad 2000.

Poza tym wymienili olej, filtry, płyn hamulcowy, ustawili geometrię kół - 4 godzinki zeszło...

Co do stuków, potwierdzili to co u mnie, jakiś element w zawieszeniu, być może w amortyzatorze, jest to nieistotne bo nie zagraża w codziennym użytkowaniu.

Także stuka od lat i będzie stukać (może jak będzie trzeba zmienić których amortyzator - skończy się).

Pozdrawiam

Michał


Wybacz, ale to brzmi jak antyreklama. Czyli zrobili standardowy przegląd, który zrobiłby każdy mechanik mający dwie ręce (może pomijając geometrię), a jedyny problem jaki miałeś zbyli stwierdzeniem, że "stuka to stuka i nie zawracaj" nam głowy. Jak można w ogóle powiedzieć, że to nieistotne i nie zagraża bezpieczeństwu jak nawet nie wiedzą co stuka. Partacze i tyle, byle wymienić to co jest łatwo zrobić i zgarnąć kasę.


Na górę
Post: 11-04-2024, 19:49 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 32
Szef Serwisu dokładnie omówił to co zrobili. Spokojnie i rzeczowo. Nie jestem w stanie powtórzyć wszystkiego. Nie robię żadnej antyreklamy. ASO w Rzeszowie ufam i znam ich od lat.

W dzień serwisu lał deszcz, nie byłem w stanie im zaprezentować stuków - było to niemożliwe, stąd po uzgodnieniach stwierdziliśmy, że przetestują porządnie zawieszenie u siebie i je dogłębnie przeglądną. I to zrobili. Nie czuję się oszukany. Przegląd trwał bite 4 godziny, standardowo to ogarniają w 2 z hakiem.

Widzę, że jesteście cięci na ASO, może w Waszych przypadkach było inaczej.


Na górę
Post: 11-04-2024, 22:11 
Offline

Rejestracja: 28-08-2019, 10:16
Posty: 234
Nie ma znaczenie cięci czy nie cięci. Zleciłeś im przegląd i jeden problem - stuki w zawieszeniu. Wymienili Ci standardowe rzeczy, które wymieniłby bez problemu każdy mechanik, a przyczyny stuków nie znaleźli i zgarnęli za to 2000 zł. Twoja kasa, jak jesteś zadowolony z takiego podejścia to spoko.


Na górę
Post: 13-04-2024, 07:59 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 32
W wielu przypadkach nietypowe hałasy eliminuje się przez wymianę części. Potrafi to być kosztowne. Nie byłem zainteresowany wymianą sprawnych elementów zawieszenia (prawdopodobnie jeden ma jakiś defekt i wydaje czasem odgłos).

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]