Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-05-2024, 17:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zawieszenie
Post: 04-11-2021, 09:21 
Offline

Rejestracja: 24-07-2019, 08:57
Posty: 15
Lokalizacja: małopolska
Suzuki: Vitara
Żeby nie zakładać nowego tematu, pozwoliłem sobię odświeżyć ten watek.

Po kilku wyjazdach z bagażnikiem rowerowym na haku mam uczucie, że auto strasznie nisko siada.
Przyszła mi myśl, może skusić się na zmianę sprężyn na mocniejsze lub wcisnąć jakieś wkładki usztywniające.
W moim poprzednim aucie (mondeo kombi) miałem założone dedykowane usztywnione sprężyny i mondek prowadził sie dobrze. Niestety nie udało mi sie znaleźć w sieci dedykowanych sprężyn do vitary. Sprężyny oryginalne z tyłu wyglądają dość skromnie. Może ktoś z was przymierzał sie do takiej zmiany/modyfikacji? Czy znacie jakiś sensowny pomysł na usztywnienie?


Na górę
 Tytuł: Re: Zawieszenie
Post: 05-11-2021, 12:47 
Offline

Rejestracja: 13-06-2020, 14:34
Posty: 56
Lokalizacja: Śląsk
Suzuki: Vitara
Coś więcej tu w temacie viewtopic.php?f=70&t=13219&start=50


Na górę
 Tytuł: Re: Zawieszenie
Post: 09-11-2021, 10:05 
Offline

Rejestracja: 09-06-2010, 17:19
Posty: 59
Lokalizacja: Kozienice
MS pisze:
dominiq pisze:
I dostajesz ładny wydruk ze sprawności amortyzatorów, tylko nic z niego nie wynika ;)

To z ciekawości, jeżeli nie na ścieżce diagnostyczne, to jak i gdzie sprawdzasz amortyzatory.


Jak ostatnio wymienialem osobiście amory Kayaba przeczytałem ulotkę gdzie było: producent zaleca wymianę po 60 000 km. Aż się trochę zdziwiłem tym kilometrażem.
Ja patrze na przebieg max do 100 000 km lub po oponach gdy zaczynają ząbkować.
Mam najechane 61 000 km moją V2 i czuję spadek komfortu zawieszenia. Nie duża różnica ale też podczas przejazdów na progach jest trochę gorzej. I patrząc na opony to raczej do 100 000 km amory się skończą.


Na górę
 Tytuł: Re: Zawieszenie
Post: 07-05-2024, 15:36 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 425
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Podepnę się pod wątek, czy ktoś przerabiał wymianę tylnych amortyzatorów?
Dziś byłem na wyważaniu kół i zwrócono mi uwagę, że chyba prawy tylny amortyzator cieknie - był tłusty.

Wprawdzie auto miesiąc temu było na 3 przeglądzie w ASO oraz na pierwszym przeglądzie rejestracyjnym (po 3 latach) i nikt nic nie wspominał o problemie, ale wiadomo jak to jest z tymi przeglądami. Dziwne, że w ASO nikt na to nie zwrócił uwagi, no chyba, że to stało się teraz, ale jakoś nie wyglądało mi na coś bardzo świeżego. Trochę już poczytałem w necie i trafiłem też na informację, że lekka mgiełka olejowa na amortyzatorach może być dopuszczalna, ale chyba wtedy oba powinny mieć takie same objawy, a u mnie tylko prawy był tłusty, a lewy suchy. Na razie wytarłem go i będę jeszcze obserwował, ale wstępnie szykuję się na wymianę.

W związku z powyższym, czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone amortyzatory i ewentualnie sensowny warsztat w okolicach Katowic, bo chyba będę to robił poza ASO.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zn21 i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]