Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 04-05-2024, 04:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-10-2012, 19:47 
Offline

Rejestracja: 26-10-2012, 18:21
Posty: 40
Witam!
Od czasu do czasu na forum skarżą się koledzy na dochodzące nietypowe (typowe dla GV) odgłosy w czasie jazdy. Ja zlokalizowałem na razie trzy:

- w okolicy pedału gazu, hamulca - podejrzewam, że to spinka osłony materiałowej podłogi ma zbyt duży luz. Jak zacząłem przy niej majstrować to od czasu do czasu cichła. Na razie jednak się uspokoiło (przebieg 4tk)
- w okolicy pokrywy bagażnika - 2 dźwięki. Jeden występował na styku uszek metalowych i plastikowych uchwytów przytrzymujących materiałową osłonkę bagażnika do obrzeża kanapy. Po założeniu pokrowców na kanapę - już nie występuje uchwyty plastikowe uchwyciły materiał pokrowca (wcześniej chciałem go naciąć!!) i nie ma już luzu.
- trzeci dźwięk, to klekot dochodzący przy jeździe po po wybojach lub przez dziury w drodze. Na razie podejrzewam, że to luz pomiędzy oparciem tylnej kanapy a jego podporą. Być może spróbuję temu zaradzić.
pozdrawiam jacekk ;)

_________________
jacekk


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2012, 23:02 
Offline

Rejestracja: 15-08-2011, 17:56
Posty: 30
Lokalizacja: Chorzów
Ja odniosę się do stuków spod pedałów, że tak powiem.

Mianowicie wałkuję temat od dawna na tym forum. Bywałem w kilku ASO i padały różne diagnozy. GADIMEX w Warszawie stawia na jakąś belkę, która po dokręceniu powoduje, że dziwne odgłosy znikają. ZIELONY ZAUŁEK w Chorzowie natomiast obwinia gumy stabilizatorów i zaleca ich wymianę.

Generalnie problem pojawia się przy niskich temperaturach - przynajmniej w moim przypadku. Stuka przy wychyłach, skrętach prawo-lewo i na nierównościach.

Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2012, 16:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-06-2010, 19:39
Posty: 375
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
A łączniki stabilizatora sprawdzałeś, mogą być wybite


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]