Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-05-2024, 02:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-04-2008, 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2007, 18:02
Posty: 58
Lokalizacja: Małopolska
Witam wszystkich
Jak się rozpędzam moją GV 2007 r. /5 drzwi DDIS/ na jedynce albo na wstecznym i wcisnę sprzęgło to słyszę jakby stuknięcie. Auto ma 2 tys. przebiegu. Od nowości tak mam. Wy też tak macie czy powinienem się martwić?
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-04-2008, 19:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-07-2007, 09:16
Posty: 142
Lokalizacja: Tychy
U mnie tego nie ma


Na górę
Post: 06-04-2008, 20:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3909
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Gienek pisze:
Witam wszystkich
Jak się rozpędzam moją GV 2007 r. /5 drzwi DDIS/ na jedynce albo na wstecznym i wcisnę sprzęgło to słyszę jakby stuknięcie. Auto ma 2 tys. przebiegu. Od nowości tak mam. Wy też tak macie czy powinienem się martwić?


Nic takiego nie zauważyłem. A czy czujesz jakieś coś na pedale sprzegła? Jakies drgnięcie, przeskok czy coś w tym stylu?

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-04-2008, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2007, 18:02
Posty: 58
Lokalizacja: Małopolska
chwilę mnie nie było - przepraszam więc za zwłokę...

nic nie czuję na sprzęgle ale to się ujawnia też np. jak jadę na jedynce wolno - prawie bez gazu i szybko dodam sporo gazu i szybko puszczę pedał gazu
zwłaszcza jak zimny jest samochód. coś się puknie - zwłaszcza podczas puszczenia gazu. To nie silnik. :(
W trakcie puszczania gazu jeszcze sprzęgło proponuję wcisnąć - najpierw puszczam gaz a ułamek sekundy później wciskam sprzęgło - coś słychać.
Od nowości jest tak samo. Myslałem że tak ma być. Jak możecie to zobaczcie u siebie. Dzięki. Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-04-2008, 20:23 
Offline

Rejestracja: 06-12-2007, 22:24
Posty: 38
Lokalizacja: Brwinów
Miałem podobny objaw i się okazało, że odkręciła się poduszka pod silnikiem. Na początku myślałem, że to coś z napędami, albo przeciwwaga przedniego mostu, ale nie miałem racji


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-04-2008, 10:33 
Offline

Rejestracja: 30-01-2008, 19:00
Posty: 3
Gienek pisze:
(...)


tak ja napisał Robek ktraś z poduszek podsilnikiem lub skrzynią biegów


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-04-2008, 19:37 
Offline

Rejestracja: 06-12-2007, 22:24
Posty: 38
Lokalizacja: Brwinów
Dodam, że u mnie stuki było również słychać od nowości.
Na początku cicho a po 10000 km to ładnie waliło.
Następna sprawa, to że Vitara ma straszne luzy na napędach, wystarczy wejść pod samochód i ręką pokręcić wałem co się przekłada na szarpnięcia przy zmianie biegów.(zwłaszcza w DDiS w zakresie "turbodziury")


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2008, 10:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2007, 18:02
Posty: 58
Lokalizacja: Małopolska
Robek pisze:
Dodam, że u mnie stuki było również słychać od nowości.
Na początku cicho a po 10000 km to ładnie waliło.
Następna sprawa, to że Vitara ma straszne luzy na napędach, wystarczy wejść pod samochód i ręką pokręcić wałem co się przekłada na szarpnięcia przy zmianie biegów.(zwłaszcza w DDiS w zakresie "turbodziury")



i po 10 tys jakieś naprawy w związku z tym?

ps trafnie to nazwałeś - te stuki właśnie odczuwam jako luz. puki co są raczej ciche


Na górę
Post: 21-07-2008, 10:59 
Offline

Rejestracja: 11-07-2008, 08:00
Posty: 6
Lokalizacja: Trójmiasto
Gienek pisze:
[...]
Jak się rozpędzam moją GV 2007 r. /5 drzwi DDIS/ na jedynce albo na wstecznym i wcisnę sprzęgło to słyszę jakby stuknięcie. Auto ma 2 tys. przebiegu. Od nowości tak mam. Wy też tak macie czy powinienem się martwić?


Cześć,

postanowiłem odgrzać ten temat.

Mam od tygodnia SGV 1.9 DDIS, przejechałem 300 km i mam dokładnie te same wrażenia. Przy wysprzęglaniu jedynki, szczególnie do 2000 obr./min, słyszę dwa wyraźne dźwięki z mechanizmu przeniesienia napędu, ale trudno mi powiedzieć czy to skrzynia, most czy cokolwiek innego z tego rejonu ..

W serwisie powiedziano mi, że to normalne i te modele tak mają :( Jednak nie zupełnie mi się chce w to wierzyć, bo przypuszczam, że w każdym artykule na temat SGV czytałbym, że zmiana biegów w tych samochodach jest 'niekulturalna' .. ;)

@ Gienek: czy mógłbyś napisać jak się skończyły dolegliwości z Twoją GV ?

Może komuś innemu jeszcze te stuki odbierają przyjemność z jazdy tym superfajowym autkiem ?


Na górę
Post: 21-07-2008, 12:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3909
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
KliFer pisze:
Gienek pisze:
[...]
Jak się rozpędzam moją GV 2007 r. /5 drzwi DDIS/ na jedynce albo na wstecznym i wcisnę sprzęgło to słyszę jakby stuknięcie. Auto ma 2 tys. przebiegu. Od nowości tak mam. Wy też tak macie czy powinienem się martwić?


Cześć,
postanowiłem odgrzać ten temat.

Mam od tygodnia SGV 1.9 DDIS, przejechałem 300 km i mam dokładnie te same wrażenia. Przy wysprzęglaniu jedynki, szczególnie do 2000 obr./min, słyszę dwa wyraźne dźwięki z mechanizmu przeniesienia napędu, ale trudno mi powiedzieć czy to skrzynia, most czy cokolwiek innego z tego rejonu ..

Może komuś innemu jeszcze te stuki odbierają przyjemność z jazdy tym superfajowym autkiem ?


U mnie chyba tez coś słychać, ale nie wiem czy dokładnie to samo. W sumie układ przeniesienia napedu słychać dośc wyraźnie przy małych prędkościach (a przy wlączonym reduktorze jeszcze bardziej). Może to być jednak spowodowane jego konstrukcją :)
Jak bedę dziś jechał to postaram się posłuchać :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 21-07-2008, 12:52 
Offline

Rejestracja: 11-07-2008, 08:00
Posty: 6
Lokalizacja: Trójmiasto
Cytuj:
Jak bedę dziś jechał to postaram się posłuchać :)


:) Ja się nie muszę wsłuchiwać nawet .. pojadę jeszcze do konkurencyjnego serwisu i dam znać co powiedzieli .. Drażni mnie to na 10/10 :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2008, 19:23 
Offline

Rejestracja: 11-07-2008, 08:00
Posty: 6
Lokalizacja: Trójmiasto
Wrażenia po kolejnej wizycie w serwisie i przejechaniu się testową vitarką: taki sam objaw, w tym samym momencie - niestety, tak te autka mają. No chyba, że miałem takie nadzwyczajne 'szczęście' i te dwa konkretne samochody zachowują się identycznie. W moim jednak, mam silne odczucie, jest ta dolegliwość bardziej wyraźna i jakby to powiedzieć ... konkretniejsza.

Muszę jednak przyznać, że wynika to również, a może nawet zupełnie, z mojej niedoskonałej techniki prowadzenia samochodu. Jeżeli zupełnie zdejmę nogę z gazu przed wysprzęgleniem, to efekt w postaci głośnego rozdzielenia mechanizmów napędowych i silnika nie występuje prawie wcale. Uczę się właściwie jeździć od nowa :) Mam nadzieję, że do tego przywyknę .. Chociaż przez to dynamika jazdy cierpi .. czas na zmianę przełożeń trwa dłuuugo. Między 2 a 3 biegiem też trzeba dać czasu troszkę synchronizatorom na wyrównanie obrotów przekładni, bo inaczej czuje się na drążku, że było za szybko .. i to trochę boli :( ale i tak ją lubię ..


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2008, 09:02 
Offline

Rejestracja: 10-09-2007, 09:57
Posty: 47
Lokalizacja: Podbeskidzie
Też się długo do tego przyzwyczajałem. Czasami te odgłosy są bardzo dźwięczne ale liczę na to, że układ przeniesienia napędu jest w Suzuki trwały.
Najdziwniejsze odgłosy występują np. jak jadę w korku na pierwszym biegu i na wolnych obrotach powiedzmy po płaskiej drodze bez wysprzęglania. Oprócz tych stuków silnik czasem dziwnie rzęzi nie z braku mocy bo ciągnie sam bez problemu na wolnych obrotach ale jakby jakaś osłona rezonowała. Drażni mnie sposób zamocowania osłony termicznej nad kolektorem wydechowym (jest luźna) - myślę że to to.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2008, 17:43 
Offline

Rejestracja: 06-12-2007, 22:24
Posty: 38
Lokalizacja: Brwinów
Też się długo do tego przyzwyczajałem. Czasami te odgłosy są bardzo dźwięczne ale liczę na to, że układ przeniesienia napędu jest w Suzuki trwały.
Najdziwniejsze odgłosy występują np. jak jadę w korku na pierwszym biegu i na wolnych obrotach powiedzmy po płaskiej drodze bez wysprzęglania. Oprócz tych stuków silnik czasem dziwnie rzęzi nie z braku mocy bo ciągnie sam bez problemu na wolnych obrotach ale jakby jakaś osłona rezonowała. Drażni mnie sposób zamocowania osłony termicznej nad kolektorem wydechowym (jest luźna) - myślę że to to.
_________________

Masz kolego te same odczucia co ja


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-07-2008, 06:42 
Offline

Rejestracja: 10-09-2007, 09:57
Posty: 47
Lokalizacja: Podbeskidzie
Przez chwilę miałem deja vu. Czytam Twojego posta Robek i widzę to co ja napisałem. Cytuj nie przepisuj :lol: :lol: :lol:

A tak w temacie - no to co z tym robimy? Ja się zastanawiam na tymczasowe zdjęcie osłony i nasłuch :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-07-2008, 08:21 
Offline

Rejestracja: 11-07-2008, 08:00
Posty: 6
Lokalizacja: Trójmiasto
GV2007 pisze:
A tak w temacie - no to co z tym robimy? Ja się zastanawiam na tymczasowe zdjęcie osłony i nasłuch :D


Jadę dziś na przegląd .. zobaczę to od spodu i podpytam pana mechaniora czy ma jakiś hint na to .. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-07-2008, 10:33 
Offline

Rejestracja: 10-09-2007, 09:57
Posty: 47
Lokalizacja: Podbeskidzie
KliFer pisze:
zobaczę to od spodu


Raczej mam na myśli osłonę kolektora w komorze silnika. Wystarczy otworzyć maskę i chwycić ręką (oczywiście może być gorąca :lol: ). Rusza się bez powodu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-07-2008, 11:07 
Offline

Rejestracja: 11-07-2008, 08:00
Posty: 6
Lokalizacja: Trójmiasto
GV2007 pisze:
Raczej mam na myśli osłonę kolektora w komorze silnika. Wystarczy otworzyć maskę i chwycić ręką (oczywiście może być gorąca :lol: ). Rusza się bez powodu.


U mnie nie mam tego efektu .. Jedynie ten kłopot z przekładnią.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]