Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 09-05-2024, 22:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-10-2011, 07:25 
Offline

Rejestracja: 24-02-2011, 22:10
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo sobie cenie to forum, ale opisy awarii ich rodzaj i klopoty z serwisami po prostu mnie przerazaja.

Reklamy SUZUKI GV w internecie sa wszedzie. Wydaja na to setki tysiecy.
Z drugiej strony, patrzac na sama liste tematow i opisy przypadkow z marketingowego punktu widzenia to porazka firmy SUZUKI.

Pomijam starsze modela, fanow offroad, milosnikow tuningu, czy w ogole grzebania w aucie. Tu rady jak wymienic cos tam sa na miejscu, ale nie kazdy ma mozliwosc montazu, czy umie to robic. Ale bardzo duza liczba postow dotyczy samochodow mlodych, o przebiegu do 100 tys gdzie wystepuja awarie, ktore nie powinny miec miejsca.

Mowimy o aucie kosztujacym jako nowe ponad 100 tys, o wzmocnionej budowie gdzie przez pierwszych kilka lat powinno sie lac paliwo i wymieniac olej, czy szczeki hamulcowe !
Mowimy o samochodach eksploatowanych wlasciwie, serwisowanych i eksploatowanych nie w zwirowniach a na normalnych drogach.

Mowimy nie o kierowcach mechanikach, ale kierowcach, ludziach innych zawodow, kobietach etc. ktorzy kupili GV myslac ze terenowka ze wzmocniona konstrukcja na polskich drogach psuje sie mniej niz deilkatna osobowka !

A co mamy ? Awarie mechaniczne, czy elektryczne kilkuletnich samochodow, awarie nieprzewidywalne, gdzie w wielu przypadkach ASO rozklada rece, gdzie kasuje sie klienta na wszystkim, od glupiego podlaczenia do kompa. ASO, gdzie serwis kosztuje kilkakrotnie drozej niz w innym warsztacie ( nie liczac dojazdow ). Gdzie jedna zsunieta rurka, generuje blad wymagajacy od przecietnego uzytkownika kolejna wizyte w ASO czyli wydanie pieniedzy.
O ile znajda przyczyne.
Jesli np. w instrukcji pisza ze wymiana swiatla pozycyjnego wymaga wizyty w ASO, to nie kazdy chce sie klasc pod auto, odpinac (nie lamiac) zapinek nadkola i kaleczac dlonie wyciagac oprawke z zarowka za 1 zl. Jedzie zgodnie z instrukcja do ASO gdzi placi 50 zl i traci godzine.
Oczywiscie mozna powiedziec - nie chce sie brudzic raczek to plac. Wiec odpowiadam: nie chce brudzic, kupilem auto gdzie wymiana zarowki powinna wygladac tak jak starych autach: otwieram maske, wyciagam oprawke i zmieniam zarowke. A jesli auto ma taka konstrukcje to niech wymiane robia za darmo.
Oczywiscie to przyklad.
Znajomy ma Toyote (Land Cr. - 150Kkm) i wierzcie mi po prostu jezdzi. A przykladowa zarowke wymienia jak 125p.

Nie wiem ile jezdzi w Polsce GV - ale wydaje mi sie ze polityka firmy SUZUKI wzgledem polskiego uzytkownika jest zadna, nastawiona na kase.

A szkoda, bo to fajne auto - gdy jezdzi.
Wiec tak sie zastanawiam: z marketingowego punktu widzenia takie duze forum powinno - o ile ktos z decydentow tej firmy to czyta - spowodowac jakies refleksje, czy nawet wyrazenie jakiejs opinii.

Ale obawiam sie ze bardziej oplaca im sie lowic nowych klientow reklamami niz zadbac o istniejacych.

Oczywiscie ten post to moja prywatna opinia, ale ciekawy jestem czy tylko ja mam takie odczucia.

pozdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-10-2011, 07:35 
Offline

Rejestracja: 10-11-2008, 18:46
Posty: 54
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Co więcej - jeżeli trzeba coś zrobić w ramach gwarancji to serwis i tak znajdzie powód aby skasować klienta natomiast gdy Suzuki Polska powinno coś zrobić w ramach gwarancji np.rdza na masce w 3 letniej GV to twierdzą w Warszawie, że to nie podlega gwarancji. Nie rozumiem tej polityki. Skandal !! Mam ten samochód od 4 latach ale po moich przejściach z tą firmą odradzam wszystkim kupowania jakiegokolwiek samochodu tej marki tylko i wyłącznie z powodu serwisu !!!!

Krzysztof K. Poznań


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2011, 19:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Koncernom zależy na sprzedaży aut oraz zarabianiu na ich serwisowaniu w okresie gwarancji. Oczywiście podczas gwarancji unikają odpowiedzialności jak tylko mogą i przeciągają, żeby zyskac na czasie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2011, 20:00 
Offline

Rejestracja: 16-10-2009, 18:16
Posty: 246
troszkę inny przykład. miałem mercedesa A 170cdi samochód kupiony w salonie. po skończonej gwarancji samochód miał przejechane około 2000tys. jeździła kobieta tylko po mieście. po skończonej gwarancji padł prawie cały silnik. na szczęście firma zachowała się bardzo dobrze i z 15tys zloty za naprawę zapłaciłem tylko za robocizne (ale trochę walczyłem z nimi- 2 miechy). jednak jest kolejne ale. po naprawie i po upływie 6 miesięcy znowu to samo. tylko tym razem gwarancja objęła wszystko. po kolejnych 6miesiacach znowu aż do 4 naprawy i nagle ustało. ale potem i tak sie z nim szarpałem bo był to mercedes i kupiony w salonie .
samochód nie ważne czy to mercedes czy porsche i tak się będzie psuło i tak wiec ze my na forum piszemy jakieś objawy i awarie to tylko i wyłącznie po to aby serwis nie naciągnął(tak mi sie wydaje) na takich rzeczach ja podłączanie komputera.a wydaje mi się ze i tak jest to mało awaryjny samochód
z mojego własnego doświadczenie w serwisie Suzuki: miałem usterkę GV z 2006r ze stanów (może dlatego ze USA) nikt nie potrafił naprawić problemu. serwis chciał mnie naciągnąć na 4000zl za naprawę. a przyczyna był tylko filtr powietrza kiepskiej jakości:(

ps znajomy kupil X5 z salonu nowke. po dwóch latach pękł łańcuch a wcześniej skończyła się gwarancja!!wiec chodzą nieszczęścia po ludziach tez!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2011, 20:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Cytuj:
... po skończonej gwarancji samochód miał przejechane około 2000tys.

Ile???
Dwa miliony(!) kilometrow?


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-10-2011, 18:25 
Offline

Rejestracja: 16-10-2009, 18:16
Posty: 246
20000km:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-10-2011, 20:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
wkrótce wogóle nikt nie bedzie kupował suzuki bo zamiast robić auta terenowe takie jak stara vitara chcą robić limuzyny o wyglądzie terenówki a tu już z vw nie wygrają


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2011, 15:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
To prawda, niewiele osob kupi suzuki. Swift mała,niepakowana popierdółka, nikt nie oczekuje, ze ma być bagażówką, ale konkurencja tego segmentu jest przestronniejsza w kabinie i bagazniku. Kompaktowego auta z prawdziwego zdarzenia brak. Kombi równiez brak, gdzie konkurencja ma kombi w roznych segmentach. Limuzyną też nie podbije rynku. Kizashi ma ciekawy design, ale wygląd to nie wszystko, tym bardziej, ze w ofercie jest 1 silnik i to benzynowy przestarzały R4 2.4. Wieksza pojemnosc nie przeklada sie na osiągi, które są na poziomie wolnossących 2.0i konkurencji. Błedem suzuki jest także brak w ofercie kizashi diesla. Konkurencja ma paletę silników diesla, ktore to diesle mimo zrównania cen PB-ON, nadal są i będą poszukiwane.
Kizashi ceny od 114 900PLN hahaha, dla porównania Mazda 6, rowniez limuzyna, w najbogatszej wersji Exclusive Plus 2.2d 163KM kosztuje od 113 300PLN.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2011, 17:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
na dodatek z grand vitar robią paliwożerne elektroniczne cacko , z auta które kiedyś było terenowe


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2011, 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-02-2011, 04:22
Posty: 224
Suzuki: Alto
Dziwi mnie to że Alto słabo schodzi mimo dobrej ceny przy danym wyposażeniu w stosunku do tego co oferuje konkurencja w tym segmencie (a np. "trojaczki" schodzą jak ciepłe bułeczki).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]