Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 06-05-2024, 02:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-02-2013, 20:47 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
Po ok 1100km (Wawa <> Podhale) na instalce jak w temacie zauważyłem dziwną rzecz.
Srednio pali 12..13 l/100 LPG. Deczko więcej w górach, deczko mniej na nizinach, na trasie.
Dziwne, są wskazania zużycia PB.. średnio w tych samych warunkach .. 11,8 l/100 km .
Bierze niewielkie ilości wachy (odpalanie, aktywny dotrysk VSR, wypalam LPG całkowicie i dopiero szukam stacji z LPG).
Check nie zapala się, samochód deczko bardziej przymulony niż na Pb.

Czy to nie dziwne, że średnie zużycie LPG jest zgodne z przekazami userów w necie, podcvzas gdy zużycie Pb jest tak wysokie.
Jechałem zgodnie lub prawie zgodnie z przepisami. Trasa Piaseczno -> Ząb ok 7h15 min

_________________
Pozdrawiam,
MarekC


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2013, 21:03 
Offline

Rejestracja: 29-11-2012, 18:09
Posty: 356
Chodzi Ci o to że gazu powinien spalić te 20% więcej, a pali prawie tyle samo co PB? Może po odłączeniu akumulatora zrestartowało zapisane punkty mapy. Ja zauważyłem u siebie w GV że po odłączeniu akumulatora samochód uczy się na nowo np trzymania wolnych obrotów. Tzn przez pierwsze 10-15 min wolne obroty są raz za niskie, a raz za wysokie. Jak auto postoi trochę z włączonym silnikiem to w końcu się stabilizują i są na poziomie 700-800 / minutę. Może i u Ciebie komp musi się poduczyć :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-02-2013, 06:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Cytuj:
aktywny dotrysk VSR

A cóż to za patent :szok:
Wtryskiwacze BRC są dosyc precyzyjne,ale...albo pali Ci za dużo beny,albo za mało lpg... :roll:
Zrób taki eksperyment,jadąc ze stałą prędkością przełączaj co jakiś czas między Pb a lpg obserwując przy tym wskazania wskaźnika chwilowego średniego zużycia.Czy wartości zmieniają się przy przełączaniu pomiędzy paliwami?Eksperyment powtórz przy różnych prędkościach.

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-02-2013, 08:23 
Offline

Rejestracja: 21-04-2012, 05:40
Posty: 395
Lokalizacja: WPI
leniwiec pisze:
Cytuj:
aktywny dotrysk VSR

A cóż to za patent :szok:
Wtryskiwacze BRC są dosyc precyzyjne,ale...albo pali Ci za dużo beny,albo za mało lpg... :roll:
Zrób taki eksperyment,jadąc ze stałą prędkością przełączaj co jakiś czas między Pb a lpg obserwując przy tym wskazania wskaźnika chwilowego średniego zużycia.Czy wartości zmieniają się przy przełączaniu pomiędzy paliwami?Eksperyment powtórz przy różnych prędkościach.


VSR - to dotrysk benzyny w sytuacjach, w których gaz mógłby zniszczyć silni. Na przykład jazda na bardzo wysokich obrotach, czy pod dużym obciążeniem silnika.

Robiłem tak - praktycznie bez zmian we wskazaniu.
Coś jest nie tak ze zbyt dużym zużyciem Pb.

gajowy pisze:
Chodzi Ci o to że gazu powinien spalić te 20% więcej, a pali prawie tyle samo co PB? Może po odłączeniu akumulatora zrestartowało zapisane punkty mapy. Ja zauważyłem u siebie w GV że po odłączeniu akumulatora samochód uczy się na nowo np trzymania wolnych obrotów. Tzn przez pierwsze 10-15 min wolne obroty są raz za niskie, a raz za wysokie. Jak auto postoi trochę z włączonym silnikiem to w końcu się stabilizują i są na poziomie 700-800 / minutę. Może i u Ciebie komp musi się poduczyć


Znam tę procedurę "uczenia" ECU - sam ją wykonywałem ze 2 razy, z nadzieją że po tym będzie mniej Pb paliła - nie pomogło.
Tu wykonał ją gazownik - najpierw 2,5..3 min na jałowych, później jazda z różnymi prędkościami obrotowymi..
Poza tym to o czym piszę zaobserwowałem na trasie prawie 1000 km, jakie zrobiłem w czasie krótkiego urlopu. Nie ma więc mowy o "uczeniu" się przez ECU.

_________________
Pozdrawiam,

MarekC


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]