Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 04:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-12-2012, 11:21 
Offline

Rejestracja: 07-12-2012, 19:36
Posty: 1
witam wszystkich, mam Suzuki Grand Vitara2,0 rocznik 2003 i mam problem z zapalaniem samochodu.Jak tylko samochód sie rozgrzeje nie mogę go zapalić.Muszę czekać aż silnik będzie prawie zimny.Nie mam już pomysłu co to może być,odwiedzanie róznych warsztatów i wymiana poszczególnych cześci też nie zadziałała.Może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-12-2012, 11:53 
Offline

Rejestracja: 29-11-2012, 18:09
Posty: 356
może problem z czujnikiem temperatury - załącza niepotrzebnie ssanie na ciepłym silniku.
Trzeba podłączyć diagnostykę i sprawdzić podstawowe parametry silnika. Bez tego ani rusz ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-12-2012, 18:00 
Offline

Rejestracja: 09-08-2011, 06:47
Posty: 26
Już kiedyś o podobnym problemie pisałem i nikt mi nie odpowiedział. Mam GV 2.0 hdi z 2002 roku.Wymieniałem czujniki, robiłem diagnostykę i w zasadzie nic nie dało. A mój problem to taki, że jak silnik ciepły to po zapaleniu chodzi tylko na wolnych obrotach i nie mozna dodac gazu. Trwa to od kilku do kilkudzisieciu sekund a potem normalnie. Podobno to sprawa odczytywania przez komputer innej temperatury silnika niż jest w rzeczywistości i stąd silnik pracuje według innych dawek paliwa, ale jak na razie nikt autorytatywnie tego nie zdiagnozował a tym bardziej nie umiał naprawic. Jest zima i teraz zapala normalnie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-12-2012, 18:09 
Offline

Rejestracja: 13-12-2012, 15:10
Posty: 28
Nie wiem jak w tych silnikach, ale w VW takie objawy daje uszkodzony czujnik temperatury paliwa. Od temperatury paliwa zależy kąt wtrysku. W razie uszkodzenia mogą wystąpić problemy z rozruchem.
Jest to oczywiście przypuszczenie ale może warto sprawdzić ten trop?

Pozdrawiam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]