Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 08:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-03-2008, 10:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-12-2007, 12:22
Posty: 16
Lokalizacja: Gdańsk
Witam

Jest problem nr. 1. GV z listopada 2005 roku, przejechane 112 000 km.
Ostatnio zapala się uparcie kontrolka "check engine" - komputer wyrzuca błąd P0420, czyli: Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1) lub jak ktoś woli: System katalizatora (Bank 1) - wydajność poniżej progu. W serwisie gdybają: może katalizator może sonda, może cośtam. Wymiana sondy w ASO: 1000 pln, katalizator: ponad 3000. Patrzę na stronie intercars lub allegro - sondy chodzą od 200 do 500, oryginalne Bosh. Sęk w tym, że wszystkie te sondy to są te PRZED katalizatorem, a ja potrzebuję tę ZA katalizatorem (200 stówek nie żal, a sondę samemu można zamontować). I tu pojawia się pytanie: czy ktoś miał taki problem, czy sonda za i przed katalizatorem jest taka sama, gdzie szukać takiej sondy i co tam jeszcze?

Dla dopełnienia tematu dodam, że błąd P0420 może oznaczać jeszcze:
* Leaded fuel was used where unleaded was called for
* An oxygen sensor is not reading (functioning) properly
* The engine coolant temperature sensor is not working properly
* Damaged exhaust manifold / catalytic converter / exhaust pipe
* Retarded spark timing

---------------------------------------------------------------------------------

Problem nr 2. Szczególnie na wolnych obrotach słyszalny jest delikatny stukot/klekot, jakby coś luźne było (choć nie dokońca to oddaje specyfikę tego dźwięku). W serwisie 4x4 chłopaki powiedzieli, że hałasuje łożysko od... zapomniałem czego :), a poza tym trzeba by wymienić napinacz i pompę wody oraz to właśnie hałasujące łożysko. W ASO natomiast stwierdzili, że do wymiany jest jedynie pompa wspomagania (3500 zł). No i w zasadzie nie wiem, co robić...może jakieś sugestie?

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: odp.
Post: 05-07-2009, 17:37 
Offline

Rejestracja: 05-07-2009, 17:31
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Elo! co wkońcu mialeś z tą vitarką?? powiem tak, ja mam podobny problem w wagonie, cos stuka troche jak by bylo luzne ale wydaje mi sie ze to wydech dodatkowo wczoraj zapaliła mi sie właśnie ta lampka, i nie wiem co robić bo prawdopodobnie to katalizator ale koszt naprawy to właśnie 2800-3100. czekam na odp.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]