Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 19:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-02-2010, 09:06 
Offline

Rejestracja: 13-12-2009, 10:39
Posty: 6
witam wszystkich użytkowników szukam taniego ,nowego czujnika ciśnienia paliwa na listwie do Suzuki Grand Vitara 2.0 HDI z 2001r Mi w częstochowie powiedziano za taki czujnik ponad 800 zł. ,jeśli wie ktoś gdzie kupić taniej z góry dziękuje


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 28-02-2010, 11:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
Czy aby na 100 procent dobrze ktoś zdiagnozował że ten czujnik podaje złe dane i jest naprawdę walnięty, czy tak się powiedziało mechanikowi ?
Radzę nie wierzyć Panom mechanikom którzy boją się diagnoskopów oscyloskopowych bo bedzie 800zł w błoto


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 28-02-2010, 11:46 
Offline

Rejestracja: 13-12-2009, 10:39
Posty: 6
napewno czujnik podpinany był pod komputer


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 28-02-2010, 11:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
1. Jak już musisz kupić to weź i ten czujnik do sklepów nie mów że jest od gv tylko że ktoś ci kazał kupić jestem bardzo ciekaw czy nie bedzie taki sam od pezota albo sitroena

2. Jak by mi mechanik powiedział że podpinał kompa i komp wkazał ze to czujnik temp to bym zabrał od niego auto i popukał się mu w głowe bo
a) wiele kompów fejsów daje błedne wskazania
b) znaleźć w manualu ile ma dawać oporu w omach i sprawdzić to
c) podpiąc sondę oscyloskopu i sprawdzić jakież to sygnały ten czujnik wysyła
d) równie dobrze może to ustarka mechaniczna lub zabrudzenie
e) to komp lub połączenie może szwankować.

Trochę siedzę w elektronice i proszę was ludzie nie wierzcie w to że jak komputer pokaże błąd czujnika to czujnik jest do wymiany , czujnik to tylko sensor receptor, wbrew pozorom czujniki rzadko się psują a bardzo często ktoś niedouczony ( bo nie ma czasu na naukę ) wymienia go.
A co będzie jak wymienisz i dalej nie bedzie poprawy? 800zł w plecy i co ? odda ci Pan mechanik ?

Pan mechanik zadał sobie trud sprawdzenia drożności listy ?
Sprawdzenia wtrysków na przelewach ?
Założę się że nie dopiero ja bezmyślnie wymieni czujnik to się podrapie czy aby czujnik

A jakie ma urządzenie fejs z allegro za 200zł ? czy porządne urządzenie za kilknaście tys zł ? Bo tym pierwszym to diagnozę traktuje się tak z dystansem.

Czujnik w listwie jeśli daje błąd to może być np za małe ciśnienie paliwa, bo albo pompa niskiego ciśnienia zawala (częste usterki + filtr ) albo pompa wysokiego ciśnienia, No i wtedy czujnik też będzie dawał błąd i nic nie da wymiana


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 28-02-2010, 12:08 
Offline

Rejestracja: 13-12-2009, 10:39
Posty: 6
gratuluje CI wiedzy ale ja na forum poprosiłem o kupno czujnika a nie wróżenie czy to czujnik czy nie czujnik a morze czy komputer dobrrze pokazał usterke czy nie albo czy mnie mechanik w h...a robi i bardzo prosze pisać na konkretny temat


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 28-02-2010, 12:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
Ok przepraszam..........


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 28-02-2010, 16:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
krzych-u bardzo miło potraktowałeś kolegę który ci chciał rzeczowo wytłumaczyć o co biega z czujnikami żebyś przypadkiem nie wydal 8 stów w błoto a jak ci się to nie podoba to w ogóle nic nie pisz i nie denerwuj ludzi.

Ty myślałeś że odpisze ci wróżka która napisze żebyś poszedł do sklepu X i kupił czujnik firmy Y za 2 zł ? :szalony:
:sciana:
BAN


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 28-02-2010, 16:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
krzych pisze:
gratuluje CI wiedzy ale ja na forum poprosiłem o kupno czujnika a nie wróżenie czy to czujnik czy nie czujnik a morze czy komputer dobrrze pokazał usterke czy nie albo czy mnie mechanik w h...a robi i bardzo prosze pisać na konkretny temat


Kolega Cordoba chciał Ci pomóc żebyś przypadkiem nie wywalił 8 stówek w błoto. Ale jak mechanik taki mądry to powinien umieć kupić co trzeba w dobrej cenie. Chyba, że umie tylko podpiąć kompa a części to niech se klient szuka sam. :lol:
Konkretnie to idź do sklepu i kup ten czujnik.

Temat zamykam. 8)


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]