Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 05:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-03-2010, 21:02 
Offline

Rejestracja: 22-12-2008, 14:53
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Chcę zamienić swojego Samuraja na coś, czym się sensownie jeździ po czarnym (komfort, prędkość, spalanie, bagażnik) i, dość naturalnie, moje oczy zwracają się ku Grand Vitarze w pierwszej wersji. W zamierzeniach miałaby to być jedyny samochód, który na cywilnych kołach służyłby do śmigania na co dzień i po Polsce, a na urlopie włóczyć się po bezdrożach. Jazda z głową, zero upalania w błocie, ale dzielnością terenową porównywalny z niemodowanym Jimnym. Zero szpanu, maksimum funkcjonalności.

Z przeszukiwania forum wynika, że kilka osób nie boi się zjechać z drogi swoimi GV, lecz poza kilkoma zdjęciami, nie ma żadnych szczegółów. Czy ktoś może mnie odesłać do jakiegoś źródła na temat przygotowywania tego samochodu w teren i problemów z jego eksploatacją? Mam wrażenie, że praktycznie nikt nie moduje swoich GV i nie wiem dlaczego - mały samochodzik, więc powinien być lekki, zwrotny i nie powalać spalaniem.

Google światowy dał kilka fajnych rezultatów:
http://www.freewebs.com/theswampmonster/apps/photos/
http://bbs.zuwharrie.com/content?P=6dff ... 8261.0;all
Cały czas jednak jest tego strasznie mało, w porównaniu np. do Cheeroke'go.

Ale chciałbym mieć możliwość pogadania osobiście z kimś z doświadczeniem. Ogólnie najbardziej polecane są chyba lift kity OME. Do tego obowiązkowa osłona przedniej osi, ewentualne zderzaki i nie wiem, czy coś jeszcze.

Jakie istotne z punku widzenia jazdy w terenie są różnice między Vitarą, Vitarą Long, Grand Vitarą 1, Grand Vitarą 1.5 (2003-2005) ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-03-2010, 09:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
Jak na czarne i wyprawy to pomyśl nad firmą Dobinsons - mają dobre ceny i dobre opinie.
Do tego osłony spodu, jakieś większe MTki i już. :D


PS. Uzupełnij profil skąd jesteś, tak będzie łatwiej kogoś polecić. ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-03-2010, 17:24 
Offline

Rejestracja: 22-12-2008, 14:53
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Przepraszam, uzupełnione - jestem z Warszawy.

Na stronie MTM nie widzę cen, zadzwonię w tygodniu, ale celowałem raczej w 50mm liftu, nie 30mm. Miałem również nadzieję na bardziej szczegółową odpowiedź niż 'MTki, osłony i jazda' :)

Po pierwsze, chciałbym skompletować zestaw lift kit (lub same sprężyny i amorki) + największe opony, które na 100% nie będą obcierać przy maksymalnym skręcie - głupio się o tym przekonać po kupieniu nowego kompletu... Co wymaga osłonienia poza przednim mostem?

Z tego, co słyszałem, GV ma nieuszczelnione sprzęgło, skrzynię i reduktor - jak duży jest to problem, w jakich okolicznościach, i czy da się coś z tym zrobić? Po drugie, jak tam jest z elektryką? Którędy idzie? Wymaga specjalnych przeróbek, by w ogóle móc przejechać przez wodę?

Nie ukrywam, że jestem ograniczony budżetem (w przeciwnym wypadku pewnie w ogóle bym nie patrzył na Suzę) i nie chcę płacić niepotrzebnie, ale jak już robić, to porządnie z głową (czyli np. oczekiwałbym od warsztatu pomocy w doborze twardości sprężyn i amorków).


Na górę
 Tytuł: lift
Post: 11-03-2010, 11:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-03-2010, 23:02
Posty: 149
50MM liftu to dużo mi sie wydaje na taką niezbyt dużą terenówke jeszcze na wiekszych kapciach to bedzie +70mm jeśli zamierzasz jeździć "po polsce po czarnym", auto odrazu bedzie mniej stabilne zwłaszcza że tylni napęd tylko na czarnym-wiec bedzie męczące na trasie-w lekkim terenie bez szaleństw i upalania to Grand Vitara radzi sobie bez przeróbek na dobrych oponach-może to jest odp. dlaczego rzadko jest przerabiana ;), mimo ramy niejest to auto w ciężki teren extremalny ze wzgledy na dość lekką jednak konstrukcje-(takie słyszałem opinie niektórcyh)ale napewno da sie to zamotać


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]