Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 08:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-10-2010, 20:13 
Offline

Rejestracja: 11-10-2010, 18:37
Posty: 9
Witam

Goszczę tu ponownie ponieważ to znamienite forum wydaje się być moją ostatnią deska ratunku. Jestem szczęśliwym posiadaczem Suzuki Grand Vitara 2.0 HDI z 2002 roku, tzn. byłem dopóki nie zaczął mi szwankować napęd na 4H a właściwie zasilanie sprężarki, która załącza owy napęd. Po wizycie w autoryzowanym serwisie Suzuki gdzie po 7h testowania stwierdzono, że jest zwarcie w przewodach elektrycznych i czasami sprężarka się załącza a czasami nie, zaproponowano mi wymianę całej wiązki przewodów gdyż oni nie zajmują się lokalizacją zwarcia z powodu braku czasu (a jak to określono mogłoby to zająć kilka dni!!!!), za o zgrozo 5600zł .
Podziękowałem serwisowi, który się na mnie tak naprawdę wypiął i postanowiłem, że skorzystam z usług poleconego mi elektryka.
Niestety z książki serwisowej do modeli GV2.0 z silnikiem benzyny , którą posiadam nie możemy korzystać gdyż schematy elektryczne różnią się znacznie od tego w dieselu (po całym dniu dłubania w komputerze doszliśmy do tego wniosku).
A więc mam WIELKĄ PROŚBĘ o link do schematu elektrycznego do GV 2.0 HDI z roku 2002.
Jesteście moją jedyną nadzieją bo nie wiem już gdzie mam szukać pomocy a elektryk powiedział, że bez właściwego schematu może więcej zepsuć niż naprawić a wydaje mi się, że wie co mówi.
Bardzo proszę osoby , które mają dostęp do owego schematu lub całej książki serwisowej lub znają strony www na których to mogę znależć o nie ignorowanie tego postu.
Z gory serdecznie dziękuję i pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-10-2010, 19:17 
Offline

Rejestracja: 11-10-2010, 18:37
Posty: 9
Naprawdę nikt nie ma dostępu do Service Manual z dodatkiem do silnika RHW?
Po kilkugodzinnym surfowaniu po necie doszedłem do wniosku, że potrzebuję manual o numerze 99560-65D50-015 (Edition: November, 2003).

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-10-2010, 19:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-06-2010, 19:39
Posty: 375
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Może tu znajdziesz co ci potrzeba
http://suzuki.a-ng.eu/forum/viewtopic.php?f=22&t=3549

_________________
Marcin
GV II 2.0


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-10-2010, 10:20 
Offline

Rejestracja: 11-10-2010, 18:37
Posty: 9
Dzięki za link , ale z tego co widzę nie ma tam suplementu do SQ420 WD z silnikiem RHW. Jestem w fazie zasysania wszystkich GV manuals z Rapidshare'a ale niestety jeszcze nic dla mnie...
Szukam dalej ...


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-10-2010, 19:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Może tu: Suzuki Grand Vitara, XL_7 (SQ series, JA series).rar W tym service manualu są schematy elektryczne i dotyczy on również diesla.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-10-2010, 20:29 
Offline

Rejestracja: 29-11-2007, 08:52
Posty: 106
A potwierdziłeś gdzieś, że to na 99% wiązka. Bo znając ASO(wybrane) i ich wiedzę na temat napędu 4x4 to może być różnie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2010, 22:22 
Offline

Rejestracja: 11-10-2010, 18:37
Posty: 9
Ok

Znalazłem schemat do elektryki właściwy do mojego auta:)
Elektryk zaczyna pojutrze więc moze coś z tego będzie a co do potwierdzenia czy to elektryka... powiedzmy, ze wykluczyłem inne możliwości.
Dam znać jak poszło
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-10-2010, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
nie kabelki tylko pompka i przewody w zwarcie nie wierzę poczytaj w manualu o pompce i zmierzcie jej ciśnienie


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-11-2010, 20:18 
Offline

Rejestracja: 11-10-2010, 18:37
Posty: 9
Witam ponownie
Dzięki za wszystkie pomysły i spostrzeżenia.
a więc tak...wiązka sprawdzona i jest wszystko OK (co dowodzi kompletnemu braku kompetencji ASO, gdyż mogłem zapłacić 5600zł za coś co zupełnie by nic nie zmieniło), uszkodzona była pompka.
Zakupiłem nową i sprawdziłem czy daje wymagane ciśnienie ( ok 0,5 bar)
zamontowałem i ...dalej klapa.
Pompka się załącza gdy przesuwam dzwignie na 4WD i po ok. 10 sekundach się wyłącza gdyż nie może stworzyć odpowiedniego ciśnienia w przednim moście. Więc wiedząc,że ucieka mi gdzieś to powietrze sprawdziłem po kolei chyba wszystkie możliwości zaczynając od pompki po przewody i szczelność w moście. Wszystko oddzielnie jest OK i połączone szczelnie a tu dalej nic.
Intryguje mnie jeszcze jeden przewód ( wydaje mi się,że powietrzny), który idzie w kierunku dżwigni 4WD.
Jest jeszcze coś czego nie sprawdziłem?
Może ktoś miał podobny problem? Proszę o pomoc bo mi już ręce opadają a zimą z napędem tylko na tył to trochę nie bardzo się jeżdzi.

Dzięki wielkie


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2010, 11:39 
Offline

Rejestracja: 08-11-2010, 15:08
Posty: 333
Sciagnij sobie serwisowke, bo bez tego bedzie Ci ciezko. Ta mysl aby zapinanie napedu bylo w dyfrze jest niespotykana..
anyway, pompka ma dzialac tylko przez sekunde, jezeli jest to 10 sekund to znaczy ze nie jest ona w stanie osiagnac wymaganego cisnienia.
W manualu masz cala procedure diagnozy problemow, ale najprosciej sprawdzic czy dmuchajac ustami zapnie Ci sie naped :) bo tam jest wymagane male cisnienie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2010, 12:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-11-2007, 15:10
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Pompka jest wyłączana jeżeli w układzie będzie odpowiednie ciśnienie, więc coś musi to ciśnienie mierzyć i do tego czujnika też muszą być podłączone przewody. Może to one są nieszczelne albo sam czujnik szwankuje? Sprawdzałeś go jakoś? W momencie działania pompki i dobijania ciśnienia wskaźnik 4x4 na desce powinien migać. Dzieje się tak?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2010, 14:13 
Offline

Rejestracja: 08-11-2010, 15:08
Posty: 333
Jeszcze mi sie przypomnialo, w XL7 byl problem smarowania tego mechanizmu, szczegolnie po wycieku oleju z przedniego mostu bywalo ze to sprzegielko sie przycinalo.
Biuletyn suzuki wskazywal nalanie wyzszego poziomu oleju do przedniego mostu:
http://paulaxford.com/grandvitara/images/bt01b7ru.jpg
http://paulaxford.com/grandvitara/images/bt03c7pt.jpg
http://paulaxford.com/grandvitara/images/bt03c7pt.jpg

Dolej/wymien olej wg. w.w. procedury, przejedz sie, moze sie odblokuje


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]