Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 08:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2012, 20:58 
Offline

Rejestracja: 04-01-2012, 00:12
Posty: 2
Witam,
Dawno temu byłem właścicielem Vitary. To był dobry samochód, jeszcze bym nią jeździł, gdyby rdza jej nie zżarła. :placze:
Teraz rodzinnie rozważamy kupno jakiejś terenówki i m.in. pod uwagę jest brana Grand Vitara, ze szczególnym uwzględnieniem wersji XL7. Na początek pytania - jeśli już gdzieś są na forum odpowiedzi, przepraszam za spam i proszę o ich wskazanie.
1. Podobno wersja XL7 ma sprzęgło wiskotyczne. Co to znaczy w praktyce? Czy np., że nawet przy ustawionym napędzie na jedną oś włącza się napęd 4X4 w chwili uślizgu? Czy też to sprzęgło działa tylko przy włączonym napędzie na dwie osie?
2. Jaka jest szerokość Grand Vitary (zarówno w wersji zwykłej, jak i w XL7) mierzona w tylnym rzędzie od najbardziej wchodzących do środka punktów drzwi. Chodzi o to, czy komuś udało się w GV zainstalować w tylnym rzędzie 3 dziecięce foteliki. Standardowa szerokość samochodu to ok. 130 cm, co wystarcza na upchnięcie z trudem fotelików. Czy GV ma też taką szerokość? Czy XL7 ma więcej?


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-01-2012, 23:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-06-2010, 19:39
Posty: 375
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
O którą GraVite ci chodzi, pierwszej czy drugiej generacji i tak samo XL7 I czy II bo pierwszej gen. mają(GV i XL7) dołączany napęd tak samo jak Vitara wajchą tylko półosie są zapinane w dyfsze. GV II ma stały napęd 4x4 z blokadą centralnego dyferencjału i reduktor a XL7 II gen. to nie wiem sie nie powiem. A szerokości wewnątrz nigdy nie mierzyłem, ale 130cm jest na pewno może nawet więcej


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2012, 11:32 
Offline

Rejestracja: 04-01-2012, 00:12
Posty: 2
Chodzi o pierwszą generację (NIE tę najnowszą). Pytanie o napęd zainspirowane jest np. tą informacją:
"Nieco inaczej wygląda sprawa z wersją XL7. Ma duży, paliwożerny silnik benzynowy, większe nadwozie (5 osób i 438/2065 l bagażu albo 7 osób i 187/2065 l bagażu), dłuższy rozstaw osi i stały napęd 4x4 rozdzielany sprzęgłem wiskotycznym."
(http://moto.pl/MotoPL/1,98754,7654561,S ... 2005_.html)
Czyli, jeśli temu wierzyć, wersja XL7 najwyraźniej poza dołączanym napędem na przednią oś (jak w zwykłej GV) ma jeszcze w trybie napędu na jedną oś (2H?) tak naprawdę napęd 4x4. Z tym, że nazwanie tego stałym napędem jest chyba trochę nieścisłe, bo on polega podobno na tym, że gdy wykrywany jest poślizg jednej osi, to natychmiast na chwilę dołączany jest napęd drugiej. Ale to tylko moje 'widzimisie', byłoby fajnie gdyby to zweryfikował jakiś użytkownik XL7.
Co do szerokości - no właśnie problem w tym, że przy instalacji fotelików dosłownie każdy centymetr jest ważny. W pożyczonym Hyundaiu Galloperze udało mi się 3 foteliki wcisnąć, z dociśnięciem drzwi - a tu szerokość jest minimalnie większa niż 130 cm. Moja stara Vitara była ewidentnie 4-osobowa, choć jej nie mierzyłem. Zwykła GV też wygląda jakoś wąsko. To złudzenie czy naprawdę tak jest? A czy wersja XL7 jest szersza w środku od zwykłej GV?


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2012, 15:06 
Offline

Rejestracja: 05-11-2011, 17:20
Posty: 91
Lokalizacja: stalowa wola
Kolego daj sobie spokoj z vitarami to kupa zlomu sa lepsze samochody terenowe godne uwagi niz ten szrot :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2012, 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Za taki tekst to moderatorzy powinni już chyba zasadzić pożegnalnego kopa w dupę, bo nie wnosi nic do dykusji, a tylko próbuje denerwować.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2012, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-12-2011, 09:49
Posty: 55
Lokalizacja: lubelskie
aug21 pisze:
Kolego daj sobie spokoj z vitarami to kupa zlomu sa lepsze samochody terenowe godne uwagi niz ten szrot :lol:


Nic merytorycznego w temacie.
Coś bardziej konkretnego. Jeżeli zakupiłeś auto w złym stanie to możesz mieć tylko do siebie. Tak samo kupą złomu mogą być inne auta, o które ktoś nie dbał i wcisnął w takim stanie komuś.
Mogę ci tylko współczuć nieudanego zakupu, ale nie może to być powodem takich komentarzy.
:x

_________________
Jacek


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2012, 17:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-09-2010, 06:24
Posty: 125
GV XL7 do 2006r nie pisiadała sprzegła viskotycznego.Napędy sa takie same jak w Vitarze i Grand Vitarze do 2006r czyli 2h/4h/4l. Xl stały napęd na tył.Dołanczany przód,gdzie moza też załączyć go podczas jazdy na wprost do prędkości 100km/h.Bagarznik mierzyłem (tam gdzie jest 3 rząd foteli) i od boczka do boczka 110cm.Co do srodka to Xl w szerokości jest taka sama jak zwykła GV do 2006r.XL jest tylko przedłużoną wersjią Grand Vitary.Reszta sie nie zmieniła.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2012, 18:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-06-2010, 19:39
Posty: 375
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Dygitalizajca pisze:
"Nieco inaczej wygląda sprawa z wersją XL7. Ma duży, paliwożerny silnik benzynowy, większe nadwozie (5 osób i 438/2065 l bagażu albo 7 osób i 187/2065 l bagażu), dłuższy rozstaw osi i stały napęd 4x4 rozdzielany sprzęgłem wiskotycznym."
(http://moto.pl/MotoPL/1,98754,7654561,S ... 2005_.html)

Większość sprzedających samochody(zdarza się to też dziennikarzom) wypisuje jakieś bzdury na temat napędu 4x4 w niektórych samochodach nie mając o działaniu napędu w danym aucie pojęcia(często spotykane w ogłoszeniach dot. GV I i innych marek z dołączanym napędem w tradycyjny sposób tj. wajchą) Z wnętrzem jest tak jak pisze boss-24 to samo co GV I tylko bagażnik większy


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2012, 23:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
aug21 pisze:
Kolego daj sobie spokoj z vitarami to kupa zlomu sa lepsze samochody terenowe godne uwagi niz ten szrot :lol:

"Psy szczekają karawana idzie dalej". :lol:


Tomash pisze:
Za taki tekst to moderatorzy powinni już chyba zasadzić pożegnalnego kopa w dupę, bo nie wnosi nic do dykusji, a tylko próbuje denerwować.


Nie dajmy się sprowokować. Niejeden "ofrołdowiec" w swoim parchu czy innym pipie się zdziwił jak vitara go objechała. :D


A wracając do tematu:

XL7 ma taki sam napęd jak "normalna" Grand Vitara. Czyli napęd na tył + dołączany sztywno przód + reduktor.
Szerokość wnętrza jest również taka sama. Różnica w nadwoziu jest taka, że XL7 jest dłuższa.
Poza tym to bardzo fajne rodzinne auto, oczywiście z jedynym słusznym silnikiem 2.7 V6 :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2012, 11:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-01-2011, 22:58
Posty: 301
Lokalizacja: Kielce
aug21 pisze:
Kolego daj sobie spokoj z vitarami to kupa zlomu sa lepsze samochody terenowe godne uwagi niz ten szrot :lol:

Kolega ma poloneza bo na GV brakło kasy i jakoś się trzeba dowartościować!


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2012, 17:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
eee polonez fajne auto ale tylko "borewicz" ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]