Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 05:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-06-2012, 07:38 
Offline

Rejestracja: 15-09-2011, 20:32
Posty: 1
Witam, serdecznie, jeśli temat był to przepraszam, widocznie słaby detektyw ze mnie. Posiadam GV 2.0 benzyna z 2006 roku, problemem są ciężko wchodzące biegi, bez reguły czy zimny czy ciepły, największy probmem jest z jedynką, coś ją hamuje, muszę dać na 3kę potem wchodzi ładnie, o tyle jest to irytujące, że dzieje się tak ciągle, nie są to sporadyczne przypadki. Wymieniałem olej, bez efektu. rzesza mechaników na czele z serwisem proponuje wymianę skrzyni :zly: , w "Auto świecie" napisano ostatnio że to znana przypadłość tego modelu ale tylko tyle. Jeśli ktoś zna odpowiedz z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-06-2012, 09:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
witam,

jesli sie nie myle, jedynka nie jest synchronizowana. to jest normalne w terenowkach zeby nie wbic jedynki z wlaczonym reduktorem ( zniszczenie skrzyni i silnika).

u mnie tak jest od poczatku, wrzuce tez trojke i potem jedynke i wchodzi gladko.

kiedys zrobilem jazde testową nowa vitarka 2.4 i bylo podobnie, moze minimalnie mniej oporow.

jesli chodzi o pozostale biegi, na zimno czy na cieplo jest ok, tylko zauwazylem ze skrzynia jest troche glosniejsza jak jest naprawde rozgrzana.

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-06-2012, 14:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2006, 15:52
Posty: 774
Lokalizacja: Białystok
ced105 pisze:
witam,

jesli sie nie myle, jedynka nie jest synchronizowana. to jest normalne w terenowkach zeby nie wbic jedynki z wlaczonym reduktorem ( zniszczenie skrzyni i silnika).



W życiu o czymś takim nie słyszałem. Jedynka jest normalna jak w każdym aucie. Na reduktorze nie można na jedynce jeździć? Inaczej się nie da Vitarą w cięższym terenie. :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-06-2012, 18:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
Cytuj:
W życiu o czymś takim nie słyszałem


napisalem ze moge sie mylic.moze jakis ekspert sie wypowie na ten temat?


Cytuj:
Na reduktorze nie można na jedynce jeździć? Inaczej się nie da Vitarą w cięższym terenie


mozna, chodzi o przypadkowe wbijanie jedynki na wysokich obrotow lub przy wyzszej predkosci.

tak jest przynajmniej w starych prawdziwych terenowek jak np jeep willis czy pierwsze wranglery.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-06-2012, 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
U mnie nie ma zadnego problemu z jedynką wchodzi gładko bez najmniejszych zgrzytów. Jedyne co to wsteczny, który rzeczywiście czasami nie chce wejść ale to chyba normalne


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-07-2012, 12:52 
Offline

Rejestracja: 20-11-2011, 18:49
Posty: 7
Lokalizacja: Ząbkowice Śl
Ja nie mam żadnych problemów z biegami wchodzą gładko


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]