Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 23:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-07-2012, 08:36 
Offline

Rejestracja: 21-07-2012, 07:29
Posty: 4
witam!
pacjentem jest grand vitara 2.5 v6 w benzynce `99.manual.
mój ojciec ma problem- padł mu się ecu. kupił na allegroszu drugi, okazało się, że nie działa, tzn nie chciał działać z jego samochodem.
wysłał sterownik do jakiegoś speca, który miał go naprawić i po jakimś czasi odesłął go spowrotem z informacją, że nie może tego naprawić...
podobno do sterownika dostała się woda (w jaki sposób nie wiem) i strzelił któryś układ.
problemem jest to,że samochód był sprowadzony z kanady i nie wiem, czy ma to większy wpływ na zamienność części.
pytania są dwa:
- czy znacie kogoś, kto specjalizuje się w naprawie sterowników ecu do suzuki?
- czy podejdzie sterownik o oznaczeniu:hitachi 33920-67d6
sterownik, który sprawił problem to: 33920-67d4.
jak widać ostatnia cyfra się różni, a jak wiadomo prawie robi różnicę, więc może ktoś z was może udzielić konkretnej odpowiedzi?
z góry dziękuję za poświęcony czas.
pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2012, 09:27 
Offline

Rejestracja: 25-05-2012, 11:42
Posty: 194
Co prawda nie w Polsce, ale niedaleko: http://www.rhinopower.org/repairs/repairs.html

Ostatnio naprawiałem komputery suzuki samuraia. Od wody na 99% nie ma szans na uszkodzenie. Najczęściej problem jest z wylanymi kondensatorami - elektrolit przeżera ścieżki i przestaje działać.
A jaki jest objaw niedziałania?


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2012, 12:40 
Offline

Rejestracja: 21-07-2012, 07:29
Posty: 4
witam.
silnik zgasł podczas jazdy i już nie odpalił...mechanik wyeliminował wszystko co może być związane z zapłonem, włącznie z immobiliserem.
nie wiem co dokładnie padło w ecu, bo tylko ojciec próbował mi to wytłumaczyć, nie było mnie jak tłumaczył ojcu koleś od napraw ecu.
możesz mi podać jaki jest przybliżony koszt naprawy u brytów?
o tyle dobrze, że w tej chwili przebywam w uk ;)
a co z ecu, które w końcówce numeru mają 3,5,6,7, zamiast 4? nie podejdą?


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2012, 11:40 
Offline

Rejestracja: 25-05-2012, 11:42
Posty: 194
Nie zrozumieliśmy się.
Te komputery samuraia naprawiłem osobiście :D

Napisz meila albo zadzwoń do człowieka jak jesteś na miejscu, to się dowiesz o szczegóły.

Kody na komputerach najczęściej określają ich konfigurację na dany rynek zbytu (bo np. są inne przepisy odnośnie emisji spalin) i współpracę z różnym wyposażeniem (skrzynia auto/manual np.). Komputer o innym oznaczeniu może u ciebie działać ale nie musi :)

ps.
Ciekawe jak mechanik mógł wyeliminować problem z immobilizerem, jeżeli do jego działania potrzeby jest sparowany z nim działający komputer? :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2012, 16:59 
Offline

Rejestracja: 21-07-2012, 07:29
Posty: 4
dobrzy mechanicy mają swoje sposoby (chyba nie muszę mówić jakie ;))
właśnie dostałem od nich odpowiedź: 45-75 funtów w zależności od uszkodzenia ecu.
pytałem też na ebayu o sterowniki. jeden koleś chciał mi wcisnąć komplet: ecu, immo i stacyjkę, twierdząc, że to wszystko jest połączone ze sobą i podłączenie samego ecu nie da oczekiwanych efektów...
nie wiem co mam o tym myśleć. jestem teraz w pl, więc chyba zabiorę sterownik ze sobą do uk i podeślę go specom...


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2012, 20:53 
Offline

Rejestracja: 25-05-2012, 11:42
Posty: 194
metyoo pisze:
dobrzy mechanicy mają swoje sposoby (chyba nie muszę mówić jakie ;))

Nie rozumiem... :roll:
Jakby to był taki spec, że potrafi diagnozować immobilizer bez sparowanego komputera, to by też potrafił naprawić taki komputer. Komputer, immobilizer i kluczyk stanowią komplet - wymiana jednego elementu wymaga przeprogramowania reszty.
Chyba że to taki "pan Zenek", co wie jak się np "koryguje liczniki przebiegu"...


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2012, 07:52 
Offline

Rejestracja: 21-07-2012, 07:29
Posty: 4
na tematy poboczne nie będę dyskutował. dzięki za info. pozdrawiam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]